Systém Izolox

Tepelný prostup stěnou systému Izolox je zcela odlišný od klasických systémů a materiálů. Teplotní křivka se v systému Izolox výrazně láme v tepelné izolaci, která je již součástí systému. Betonové jádro systému Izolox, které je chráněno tepelnou izolací zajišťuje tak maximální akumulaci tepelné energie v domě. Teplotní výkyvy uvnitř domu jsou velmi pozvolné (např. když dojde v nočních hodinách ke snížení výkonu kotle). Systém Izolox tak dosahuje tepelného odporu srovnatelného se stěnou z cihel plných tloušťky 350cm.

 

Mimořádné tepelně izolační a akumulační vlastnosti
Nízkoenergetické a pasivní stavby systémem Izolox 
Rychlý postup výstavby (trojnásobná rychlost práce)
Prakticky nulové využití mechanismů a lešení
Možnost výstavby až do teploty -5oC
Variabilita a komplexnost celého systému Izolox
Nevzniká kondenzace vodních par
 

Složení systému Izolox

Technické informace pro realizaci systému Izolox ke stažení
(*.pdf - 1,2Mb)
  • 89 %  dřevěná štěpka
  • 10 %  cement
  •   1 %  vodní sklo (zajišťuje nenasákavost systému)
 

Průběh teplotní křivky zdivem Izolox - v zimě, v létě 

Průběh teplot konstrukcí zdiva Izolox - betonové jádro zaručuje vysokou tepelnou akumulaci zdiva Průběh teplot konstrukcí zdiva systému Izolox

Parametry zdiva systému Izolox - tabulky

Proč stavět ze systému Izolox

Firma Precis Vám přináší (mimo jiné) nízkoenergetické a pasivní rodinné domy stavěné systémem Izolox. Systém Izolox zaručuje rodinným domům značné úspory při vytápění. Jeho přednosti jsou založeny na vysokém tepelném odporu zdiva a také na jeho akumulaci (tzv. tepelné paměti). Samozřejmostí je naprostá variabilita při výstavbě. Navíc Vám systém Izolox umožňuje výstavbu rodinného domu i v zimním období. Rodinné domy jsou stavěny rychlou a přesnou montáží. Konstrukce rodinného domu systémem Izolox se vyznačuje vysokou tuhostí i na méně stabilním podloží. Systém nabízí jednoduché postupy při montáži rozvodů jednotlivých profesí (elektro, topení, voda).

Tepelné a izolační vlastnosti Izoloxu

Co se týče tepelného prostupu stěnou systému Izolox, je zcela odlišný od klasických systémů a materiálů. Teplotní křivka se v systému Izolox výrazně láme v tepelné izolaci, která je již součástí systému. Systém Izolox obsahuje betonové jádro, které je chráněno tepelnou izolací, a tudíž zajišťuje maximální akumulaci tepelné energie v rodinném domě. Velkou výhodou systému Izolox jsou velmi pozvolné teplotní výkyvy uvnitř domu. Systém Izolox tak dosahuje tepelného odporu srovnatelného se stěnou z plných cihel tloušťky 350cm.

Mezi další výhody systému Izolox je rychlý postup výstavby, prakticky nulové využití mechanismů a lešení a variabilita a komplexnost celého systému Izolox.

Složení materiálů systému Izolox

Složení systému Izolox: 89 %  dřevěná štěpka, 10 %  cement a 1 %  vodní sklo (zajišťuje nenasákavost systému). Pro bližší informace si můžete stáhnout technické informace pro realizaci systému Izolox ve formátu pdf. Systém Izolox je ideální variantou pro ty, kteří chtějí ušetřit energii - žít ekonomicky a v souladu s přírodou.

Máte dotaz, potřebujete poradit? Neváhejte nám napsat. 

  •  
Máte dotaz, potřebujete poradit? Neváhejte nám napsat. 

Zanechte nám prosím telefon pro zpětné ověření.

Dotazník pro usnadnění komunikace

Pozemek    

Typ domu    

Způsob výstavby    

Termín výstavby    

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná
 Precis MP - Martin Pavelka