Systém Durisol

Tepelný prostup stěnou systému Durisol je zcela odlišný od klasických systémů a materiálů. Teplotní křivka se v systému Durisol výrazně láme v tepelné izolaci, která je již součástí systému. Betonové jádro systému Durisol, které je chráněno tepelnou izolací zajišťuje tak maximální akumulaci tepelné energie v domě. Teplotní výkyvy uvnitř domu jsou velmi pozvolné (např. když dojde v nočních hodinách ke snížení výkonu kotle). Systém Durisol tak dosahuje tepelného odporu srovnatelného se stěnou z cihel plných tloušťky 350cm.

Mimořádné tepelně izolační a akumulační vlastnosti
Nízkoenergetické a pasivní stavby systémem Durisol 
Rychlý postup výstavby (trojnásobná rychlost práce)
Prakticky nulové využití mechanismů a lešení
Možnost výstavby až do teploty -5oC
Variabilita a komplexnost celého systému Durisol
Nevzniká kondenzace vodních par
 

Složení systému durisol

  • 89 %  dřevěná štěpka
  • 10 %  cement
  •   1 %  vodní sklo (zajišťuje nenasákavost systému)
 

Průběh teplotní křivky zdivem Durisol - v zimě, v létě 

Průběh teplot konstrukcí zdiva Durisol - betonové jádro zaručuje vysokou tepelnou akumulaci zdiva Průběh teplot konstrukcí zdiva systému Durisol

Parametry zdiva systému DURISOL - tabulky

Parametry desek TCD DurisolSkladba a posouzení tepelného a zvukového odporu stěn TCD Durisol

Proč stavět ze systému Durisol

Firma Precis Vám přináší (mimo jiné) nízkoenergetické a pasivní rodinné domy stavěné systémem Durisol. Systém Durisol zaručuje rodinným domům značné úspory při vytápění. Jeho přednosti jsou založeny na vysokém tepelném odporu zdiva a také na jeho akumulaci (tzv. tepelné paměti). Samozřejmostí je naprostá variabilita při výstavbě. Navíc Vám systém Durisol umožňuje výstavbu rodinného domu i v zimním období. Rodinné domy jsou stavěny rychlou a přesnou montáží. Konstrukce rodinného domu systémem Durisol se vyznačuje vysokou tuhostí i na méně stabilním podloží. Systém nabízí jednoduché postupy při montáži rozvodů jednotlivých profesí (elektro, topení, voda).

Tepelné a izolační vlastnosti Durisolu

Co se týče tepelného prostupu stěnou systému Durisol, je zcela odlišný od klasických systémů a materiálů. Teplotní křivka se v systému Durisol výrazně láme v tepelné izolaci, která je již součástí systému. Systém Durisol obsahuje betonové jádro, které je chráněno tepelnou izolací, a tudíž zajišťuje maximální akumulaci tepelné energie v rodinném domě. Velkou výhodou systému Durisol jsou velmi pozvolné teplotní výkyvy uvnitř domu. Systém Durisol tak dosahuje tepelného odporu srovnatelného se stěnou z plných cihel tloušťky 350cm.

Mezi další výhody systému Durisol je rychlý postup výstavby, prakticky nulové využití mechanismů a lešení a variabilita a komplexnost celého systému Durisol.

Složení materiálů systému Durisol

Složení systému Durisol: 89 %  dřevěná štěpka, 10 %  cement a 1 %  vodní sklo (zajišťuje nenasákavost systému). Pro bližší informace si můžete stáhnout technické informace pro realizaci systému Durisol ve formátu pdf. Systém Durisol je ideální variantou pro ty, kteří chtějí ušetřit energii - žít ekonomicky a v souladu s přírodou.

Máte dotaz, potřebujete poradit? Neváhejte nám napsat. 

  •  
Máte dotaz, potřebujete poradit? Neváhejte nám napsat. 

Zanechte nám prosím telefon pro zpětné ověření.

Dotazník pro usnadnění komunikace

Pozemek    

Typ domu    

Způsob výstavby    

Termín výstavby    

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná
 Precis MP - Martin Pavelka